Безпека дітей у зимовий час

2023-12-19

/Files/images/2023/ma.jpg

Діти поводяться дуже активно і взимку, і влітку. Однак саме узимовий періодзначно зростає кількість травм та переломів кісток, особливо якщо дитина захоплюється зимовими різновидами спорту. Тут зростає роль дорослих, які повинні навчити дитину правилам поведінки, що дозволяють уникнути травм, і посилити контроль за їх дотриманням. Необхідно перевірити санки, чи не пошкоджені вони, кріплення на лижах, надійно і правильно прикріплене воно до ніг дитини, а ковзани на відповідність розміру. Саме дорослі мають проконтролювати місця, де грають їхні діти взимку. Схил, який вибирається для спуску на санках чи лижах, обов'язково має бути далеко від дороги, вільний від палиць та коріння дерев. Кожна дитина повинна розуміти, що катаючись ззакритими очима, можна зіткнутися із сусідом чи деревом, а спуск спиною, знижує можливість керувати санками чи лижами, своєчасно та адекватно реагувати на небезпеку. Особливо небезпечно чіплятися до транспортних засобів, прив'язувати санки один до одного, перевернувшись, одні потягнуть за собою інші. На ковзанах найкраще кататися у спеціально обладнаних місцях чи ковзанках.

Якщо не вдається уникнути зимових ігор на річці, що завмерла, то діти повинні знати основні правила поведінки на льоду:

- Не можна використовувати перший лід для катання, молодий лід тонкий, неміцний і може не витримати тяжкості людини;

- уникати місця близькі до ополонок, спусків теплої води від промислових підприємств, рибальських лунок та ін;

- Небезпечно вибігати і стрибати з берега на лід, коли невідома його міцність;

- Не слід відчувати міцність льоду ударами ногою, можна провалитися.

Катання на лижах та ковзанах, а також носіння взуття зі слизькою підошвою є основними причинами переломів ніг. За підозри на перелом не відкладайте відвідування лікаря.

Гра в сніжки, ще одна зимова забава, яка може призвести до пошкоджень очей, тому завдання дорослих переконати дитину берегтися від попадання снігу в обличчя і не кидати сніжки з крижаною скоринкою та зледенілими шматочками снігу у друзів, особливо в голову.

Основну небезпеку в холодну пору року становить ожеледиця. По-перше, правильно підберіть дитині взуття: перевагу краще віддати взуття з ребристою підошвою, виготовленою з м'якої гуми або термоеластопластів, без підборів. По-друге, навчіть дитину переміщатися слизькою вулицею: потрібно не поспішати, уникати різких рухів, постійно дивитися собі під ноги. Ноги повинні бути трохи розслаблені і зігнуті в колінах, корпус при цьому трохи нахилений вперед. Тримати руки в кишенях у ожеледицю небезпечно, при падінні навряд чи буде час їх вийняти і вхопитися за щось. Велику небезпеку в ожеледицю становлять сходинки, по можливості уникайте їх, якщо це неможливо, то ногу при спуску сходами необхідно ставити вздовж сходинки, у разі втрати рівноваги така позиція пом'якшить падіння. Від того, щоб послизнутися і впасти на гладкому твердому льоду, ніхто не застрахований, та й ймовірність отримання травми в результаті такого падіння досить висока.

Взимку до списку травм додається ще й ризик приклеїтися. Постарайтеся зрозуміло пояснити дитині, що в мороз не можна лизати язиком і торкатися мокрими руками до залізних конструкцій, можна «приклеїтися». Нагадайте, що не варто проводити експерименти. Якщо ваша дитина захоплюється зимовими видами спорту, подбайте не тільки про її спортивне екіпірування, але і про захист: наколінники, налокітники, захист для хребта, вони допомагають значною мірою зменшити ймовірність отримання травм.

Взимку зростає кількість дорожньо-транспортних травм. Часто дитина бачить, що машина наближається, але сподівається проскочити, але слизькою дорогою водій не встигає загальмувати, оскільки збільшується гальмівний шлях автомобіля. Перетинати проїжджу частину дороги необхідно виключно по пішохідному переходу в жодному разі не перебігати, слід бути дуже уважними. Обов'язково дотримуватись правилдорожнього руху.

Ще одна поширена зимова травма – обмороження. Пошкодження тканин під дією холоду може наступити не тільки занизьких температурах повітря, але і при температурі вище нуля, особливо під час рясного снігопаду, при сирій погоді, вологому одязі,тісного взуття. Обмороження піддаються найчастіше пальці рук і ніг, щоки, ніс, вуха.

Обмороження найчастіше наступають непомітно, без болю, тому необхідно звертати увагу на колір рум'янцю у дитини (нормальний рум'янець - ніжно-рожевого кольору, якщо він став нерівномірний, з яскраво-червоними або білими плямами - це обмороження), перевіряти чутливість шкіри обличчя, постійно ворушити пальцями рук та ніг.

Щоб уникнути неприємних наслідків, правильно одягайте дитину для прогулянок: необхідні рукавиці - не промокашки, шарф, шапка з водовідштовхувального матеріалу на теплій підкладці, взуття, яке не стискає нижні кінцівки і не пропускає воду. Шкіру обличчя слід захищати спеціальним дитячим кремом.

Нагадуйте своїм дітям про правила дорожнього руху для пішоходів у зимовий період. Насамперед, роз'ясніть:

1. Де, коли і як можна переходити проїжджу частину.

2. Розкажіть, як небезпечно грати та кататися на гірках, розташованих поруч із дорогою.

3.Поясніть своїм дітям, що на зимовій дорозі гальмівний шлях автомобіля збільшується у кілька разів.

4. Одягайте дітей у яскравий одяг, а ще краще мати на ньому світлоповертачі – флікери, пам'ятаючи про те, що в зимовий період, на вулиці починає рано темніти.

Кiлькiсть переглядiв: 31