• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Психологічна служба ЗДО

Пріоритетні напрямки роботи психологічної служби :

- Розвиток пізнавальних процесів дошкільнят;

- Вивчення психологічної адаптації новоприбулих дітей;

- Вивчення готовності дітей до навчання в школі;

- Психологічна просвіта та підвищення психологічної компетентності батьків;

- Профілактика насильства в освітньому процесі;

- Інклюзивна освіта;

- Підвищення професійної компетентності практичного психолога.


Робота психологічної служби складена за нормативними документами:

1. Наказ Міністерства освіти і науки України від 02.07.2009р. за №616 "Положення про психологічну службу системи освіти України"

2. Закон України "Про освіту"

3. Етичний кодекс психолога

4. Посадова інструкція практичного психолога КЗ "ДНЗ № 290"

5. Наказ Міністерства освіти і науки України від 19.10.2001 року за №691 "Положення про психологічний кабінет загальноосвітніх та інших навчальних закладів системи загальної середньої освіти"

6. Наказ Міністерства освіти і науки України від 19.06.2008 року за №554 "Про виконання рішення колегії з питань "Про стан та подальший розвиток психологічної служби в системі освіти України"

7. "Лист про стан психологічної служби в системі освіти України" від 19.07. 2012 року 1/9 №517

8. Методичні рекомендації ХАНО:

1) щодо організації діяльності психологічної служби;

2) щодо планування діяльності, ведення документації та звітності практичних психологів дошкільних закладів і загальноосвітніх навчальних закладів.

/Files/images/veresen-2013/7047.gif

/Files/images/prak_psih/ljudi_12.gif

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ

ЩОБ АДАПТАЦІЯ ДИТИНИ ПРОЙШЛА ЯКОМОГА ЛЕГШЕ І ШВИДШЕ

* За тиждень - два привчити дитину до режиму,який встановлено в садочку і ввести в раціон дитини блюда, які готують в садочку;

* Навички самообслуговування.Навчіть малюка одягатися, роздягатися, їсти ложкою, відучіть від підгузків;

* Сформувати позитивну установку на садочок. Це дуже важливий пункт! Ніколи не лякайте дитину садочком!;

* Навички спілкування.Покажіть дитині, як ділитися іграшками, як просити іграшку, як звернутися до дорослих;

* Спілкуйтеся з вихователями з повагою і доброзичливо.Дитина дуже уважно слідкує за вашими емоціями, реакціями, поведінко;

* Дитині більше уваги, тепла, ласки.Малюку, який почав ходити в дитячий садок, приділяйте більше уваги, тепла, ласки, більше обіймайте, демонструйте свою любов, більше часу проводьте радом;

*Якщо дитині важко розлучатися з мамою, нехай відводить до дитсадка тато, бабуся чи ще хтось. Хоча б на перших порах.НЕ ВЛАШТОВУЙТЕ ДОВГИХ ПРОЩАНЬ З ДИТИНОЮ!!!

* Пам'ятайте, ДИТИНА ВІДЧУВАЄ ВАШУ ТРИВОГУ! Дитина, котра відчуває мамину тривогу чи страх, починає сама боятися. Для такої дитини період адаптації може тривати дуже довго - доки мама не заспокоїться і не відпустить свої переживання.

«ДИТИНА» – це неповторний витвір мистецтва, який можна поповнювати найяскравішими кольорами. ЛЮБОВ, УВАГА і ТЕРПІННЯ – три основні складові успішного виховання

/Files/images/91.gif

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН ПСИХОЛОГ У ДИТЯЧОМУ САДКУ?

/Files/images/prak_psih/vospital.JPG

Коли підходить час відправляти дитину в дитячий садок, ми все частіше стикаємося з тим, що на базі дитячого садка працює практичний психолог.

Хто він? Чим займається? І найголовніше питання, навіщо? З моєю дитиною все в порядку і йому психолог не потрібен.

Психодіагностика

Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей.


Розвиваючі заняття

За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для дітей різного віку.


Корекційно-розвиваюча робота

За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережила сильний стрес - втрату близьких, насильство.Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом).


Консультування батьків

У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання . Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини. Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.

Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ЗДОпроведення тренінгових занять з участю батьків, вихователів тощо.

Психолог допоможе Вам у спілкуванні з дитиною, розкриє нові грані характеру малюка, допоможе йому стати впевненішим, товариським і життєрадісним.

/Files/images/veresen-2013/7254.gif

В житті кожного з нас виникають проблеми, подолати які самому важко, а іноді - неможливо. В такий момент поряд мають бути люди, які не просто вислухають, поспівчувають, але й нададуть допомогу. Якщо ти потерпаєш від фізичного, психологічного, сексуального чи економічного насильства в сім'ї - не залишайся на самоті!

Національна консультативна телефонна "гаряча лінія" із запобігання та протидії: 0-800-500-335.

Регіональна консультативна телефонна "гаряча лінія" із запобігання домашньому насильству: (057) 705-12-66.

/Files/images/2022/225624.025.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 3631