ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Війна вносить свої корективи в наше життя та приносить розгубленість, тривогу, страх, злість та апатію. У цей період дуже важливо сприяти збереженню психологічного здоров'я всіх учасників освітнього процесу. В першу чергу це стосується дітей, бо вони дуже беззахисні під час війни. Їхнє життя та безпека безпосередньо залежать від того, чи допомагають їм у складній ситуації.

Пропоную кілька порад, дотримання яких допоможе підтримати дитину в цей непростий час.

1. Будьте поруч. Відчуття нашої люблячої присутності – це головний «термостат безпеки» для душі дитини. Обіймайте свою дитину, співпрацюйте разом з нею у якійсь діяльності, спілкуйтеся.

2. Будьте прикладом. Діти дивляться на нас та наслідують наші дії та вчинки. Не обов’язково бути «ідеальним» прикладом, важливо те, що ми не здаємося та постійно йдемо вперед.

3. Спілкуйтеся зі своєю дитиною. Для дітей дуже важливо, щоб ми допомагали їм розуміти, що відбувається і як нам вистояти у цей час. Необхідно говорити з дітьми з повагою, слухати їх, та відповідати як можемо і бути чесними.

4. Долучайте дитину на будь-якій корисній дії. Життя не повинно проходити повз нас.

5. Потрібно відновлюватись. У режимі дня дітей обов’язково повинні бути сон, їжа, час на гру, рухова активність і щось цікаве.

/Files/images/2022/images.jpg

Захистити дитину від наслідків воєнного стану

вам допоможе пам'ятка, розроблена психологами.

Як правильно пояснити, що відбувається?

Якщо дитина дошкільного віку:

Говорити про труднощі можна, але без конкретики. Із 4-5 років дитина може питати про насилля та війну. Важливо відповідати тільки на ті питання, які вона ставить. Можна спробувати розказати про війну через казку. Герої там стикаються зі складними ситуаціями, але в кінці все одно перемагають. Будьте готові відповідати на одні й ті ж самі питання знову. Обіймайте дитину та пригортайте її до себе, бо тілесний контакт допомагає зменшити тривогу. Ще важливо нагадувати,які близькі знаходяться поруч із дитиною, до кого вона може звернутися, якщо відчує, що вона в небезпеці.

Якщо дитина молодшого шкільного віку:

Інформацію можна і треба подавати детальніше, але не виходити за рамки того, що дитина питає. Пояснити, що важкі ситуації пов’язані з військовим становищем, однак це не буде відбуватися вічно. Важливо наголошувати, що у вас все під контролем і ці труднощі просто треба перетерпіти, бо вони скоро закінчаться. Молодшим школярам також важливо нагадувати, хто знаходиться поруч із ними та гарантує безпеку.

Підліток молодшого віку:

Також треба відповідати тільки на те, що вони питають. При цьому, важливо слухати їхню власну думку на ту чи іншу ситуацію. Можна ділитися своїми думками та почуттями.

Підліток старшого віку:

Можна шукати відповіді разом. З ними треба говорити чесно. Якщо ви не знаєте відповіді на якесь питання – так і скажіть. Важливим ще є побудова довірливого діалогу, де ви можете поділитися думками. Це важливо завжди, а тим паче в умовах війни. Для дитини будь-якого віку важливо мати можливість розв’язувати невеликі побутові питання: прибирати речі, готувати їжу, слідкувати за тим, щоб вікна та двері були зачинені.Приділіть увагу фізичному навантаженню, робіть разом зарядку.Слідкуйте за регулярним харчуванням та сном дитини.Розмовляйте, грайте, підтримуйте свій стабільний емоційний стан та стан вашої дитини.

/Files/images/11_gruppa/6f00071312009246f57828141b516a2f.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 89