/Files/images/2020/Без названия.png

МОН рекомендує на час карантину:

Поради для батьків, що мають дітей дошкільного віку

Поради батькам, що виховують дітей з особливими освітніми потребами дошкільного віку

Поради для батьків від МОН та ЮНІСЕФ

Виховне значення казок


/Files/images/7426.gif



Казки можна сміливо назвати одним з найбільш ефективних засобів виховання дитини. ні для кого не секрет, що діти навчаються в грі, а казка - це та ж гра, тільки гра в уяві. дитини набагато простіше навчити якихось навичок під час гри - так само і пояснити йому щось набагато простіше за допомогою казок ...

А тому, якщо дорослий бажає навчити свою дитину якимсь навичкам, виховати в ньому якісь риси характеру, прищепити відчуття добра і зла, пояснити йому якісь істини, підтримати малюка, - доведеться розбудити свою фантазію, напружити пам'ять, згадавши мову дитинства - казку.
Чому саме казки є настільки потужним інструментом для виховання, навчання дітей? Тому що діти мислять образами. І найкращим способом дати якісь істини дитині за допомогою образів є саме казка. Так, малюк, представляючи для себе образи, починає розуміти внутрішній світ героїв, вірити разом з ними в те, що добро переможе, співпереживати їм. Крім того, що казка є просто приємним проведенням часу, вона ще здатна зняти стан тривоги, хвилювання у дитини.
Крім того, роль казки можна розглядати і в ширшому аспекті - за допомогою казки можливо подолати негативні сторони особистості, яка тільки починає формуватися. але батьки повинні пам'ятати, що вибирати казки слід дуже уважно, звертаючи увагу на особливості психоемоційного розвитку дитини.

Відзначаючи роль дитячих казок у розвитку малюка, варто сказати про те, що казки не тільки здатні розширити словниковий запас дитини, але також допомагають навчитися правильно будувати діалог зі співрозмовником, а також допомагають розвивати логічну зв'язну мову. До речі, дуже важливо робити мова малюка красивою, образною, емоційною - і в цьому також може допомогти казка. Крім усього іншого, під час прочитання казки у малюка формується і закріплюється вміння ставити запитання.

Завдання виховання дитини за допомогою казки є досить складною. необхідно враховувати, що кожна дитина індивідуальна і, відповідно, під його потреби, особливості, потрібно вибирати ті чи інші казки.

При цьому варто згадати, що в казках міститься мудрість, накопичена багатьма поколіннями. Сьогодні дуже модно дорікати казки в жахливій реалістичності. Але при цьому жорстокі дії, описані в казках, дитина сприймає як образ. Проте, якщо малюк постійно бачить сцени насильства по телевізору, то сприймати їх образно в казках він вже не зможе, а тому необхідно кожен раз розмовляти з дитиною, пояснюючи йому, що зло має гинути.

До речі, той факт, що в казках завжди перемагає саме добро, є одним з найважливіших факторів у вихованні дітей. Знаючи це, малюк буде більше впевнений у своїх силах і набагато легше зможе справлятися з життєвими труднощами, сприймати якісь невдачі. Зрозуміло, життя обов'язково внесе свої корективи, але підсвідомість буде дбайливо зберігати перші уроки, які людина, будучи дитиною, виніс з казок.

Казки є відмінним інструментом по вихованню особистості. При цьому казки розвивають почуття, а не розум. Якщо під час прочитання казок дорослий буде звертати увагу на улюблених і нелюбих дитиною казкових персонажів, то можливо на ранньому етапі виявити якісь психологічні проблеми малюка і, відповідно, усунути їх на самій ранній стадії.

Фантазія дитини може бути спрямована як у позитивний, так і в негативне русло - батьки повинні про це пам'ятати і контролювати думки і фантазії дитини, розмовляючи з ним кожного разу після прочитання казки. Починати завжди краще з чарівних казок з простим сюжетом.

/Files/images/veresen-2013/7047.gif


ПОРАДИ БАТЬКАМ ПРО ПІДБІР І ВИКОРИСТАННЯ ІГРАШОК ДЛЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

/Files/images/8c4831f07b2bt.jpg

Іграшка - незмінний супутник дитини з перших днів народження. Її спеціально створює дорослий у виховних цілях, щоб підготувати малюка до входження в суспільні відносини.

Вибираючи іграшки для своєї дитини, перш за все, необхідно орієнтуватися на його вік, а значить на те, що він любить і вміє робити. Головна функція іграшки полягає в активізації самостійної дитячої діяльності

Іграшка для дитини - не просто забава, а й ефективний інструмент розвитку, підмога у вдосконаленні рухів, органів почуттів, розуміння мови.

Іграшки - це фактично перші книжки дитини. Які вони? Чого навчають? Іграшка може значно збагатити уявлення, якщо грати дитині допомагають дорослі. Дуже важливо дотримуватися в іграх поступовість, послідовність у навчанні, враховувати вікові особливості дитини.

Гра - це універсальний спосіб життєдіяльності дитини. Головна перевага гри полягає в тому, що це активна і самостійна діяльність дитини, в якій він виявляє себе і бачить результати своїх дій. Грає малюк завжди за власним бажанням, із задоволенням і заради самого процесу, а не його результату.

Гра та пов'язані з нею іграшки - одне з важливих засобів пізнання навколишнього світу. Вона сприяє підтримці у нього гарного настрою, збагаченню його чуттєвого досвіду, розвитку наочно-образного мислення, уяви, мови. У ній закладаються основи творчості. Діти з добре розвиненою уявою володіють більш високим інтелектом, краще орієнтуються в нестандартних ситуаціях, успішніше навчаються.

Тому перш, ніж купити іграшку, серйозно задумайтеся над тим, яку вона несе педагогічну та психологічну навантаження. Чого навчить і які почуття збудить? З ким ототожнить себе ваш син чи ваша донька? Граючи з іграшками, дитина приміряє на себе різні ролі, які потім випробує в житті. Так давайте постараємося, щоб йому припала до смаку роль доброго, турботливого, шляхетного людини.

Поради батькам:

- купуйте ті ігри та іграшки, які є педагогічно цінними у даному віці, пам’ятайте про негативний вплив окремих видів іграшок на психіку і розвиток дітей;

- виготовляйте власноручно разом з дітьми ігри та іграшки, пропонуйте їх для ігор дітям, грайтеся разом з ними;

- цікавтеся досвідом інших батьків щодо виготовлення іграшок власними руками, використовуйте в цей досвід в сімейному колі;

- спонукайте самостійність дитини у виборі ігор та іграшок

- читайте та обговорюйте сюжети казок, характери героїв, навчайте дітей творчо відображати реальні життєві та казкові ситуації;

- влаштовуйте вдома театральні вистави за змістом прочитаного, баченого або вигаданого сюжету;

- оберігайте дітей від ігор та іграшок, пов’язаних з проявом агресії, жорстокості, аморальних вчинків

Кiлькiсть переглядiв: 1365