/Files/images/йц1.jpegДе спати малюкові?

Переваги та недоліки спільного сну.

Зараз йде широкомасштабна агітація за «гуманність» до дитини. І гуманність ця іноді викликає здивування у людей старшого покоління. Наприклад, зараз більшість молодих мам носять дітей в слінгу і кладуть їх з собою спати, щоб маленька дитина могла постійно відчувати свою маму.
Тільки поруч із мамою малюк відчуває себе в безпеці. І через таку надмірну постійну близькість у багатьох мам виникає депресія ... Але зараз не про це. Давайте краще поговоримо про те, чи варто класти дитину з собою спати з практичної точки зору, чи потрібні нові подушки, ковдри тощо.
Малюки в середньому до шести місяців життя досить часто їдять - мінімум раз на 3 години. А якщо мама годує дитину грудьми - навіть частіше. І вночі багато дітей також кілька разів прокидаються, і їх потрібно годувати. Звичайно, в таких випадках набагато простіше покласти дитину спати разом з собою. Тільки дитина прокидається - відразу даєш їй груди і продовжуєш мирно спати. До речі, не варто побоюватися того, що ви можете випадково зачепити або задавити дитину під час сну. Якщо жінка психічно здорова і не п'яна, то такого ніколи не трапиться. Досвідчені матусі не дадуть збрехати, що материнське чуття до такої міри розвинене, що вони прокидаються за кілька секунд до того, як відкриє очі їх дитина. Вони відчувають, коли їй щось потрібно.
Для того щоб дитині було зручно і приємно спати на батьківському ліжку, бажано придбати ортопедичний матрац (особливо, якщо ліжко або диван старі і прогнулися), постільну білизну веселого забарвлення з натуральних тканин. І не забувайте регулярно її змінювати. Подушка дитині до року не потрібна. Краще покласти їй під голову складену в кілька разів пелюшку. А якщо і купувати подушки, то тільки ортопедичні.
Як би там не було, без ліжечка не обійтися. Залишати дитину на ліжку одну небезпечно. Деякі активні малюки вже в два місяці вміють перевертатися. Та й не вічно ж дитині з батьками спати! До року - цілком достатньо, а пізніше малюка необхідно відучувати від батьківського ліжку. Пізніше відлучення загрожує психологічними проблемами у дитини.
У ліжечку зручно і заколисувати дитину. Зараз існують зручні ліжечка не тільки на коліщатках, але і на полозках, і навіть з електронною системою заколисування. Це заощадить ваші сили і час. Не ставте ліжко біля вікна і обігрівальних приладів, регулярно провітрюйте приміщення, де спить ваша дитина, співайте колисанки і купайте малюка перед сном. Ці нескладні правила допоможуть зробити сон вашої дитини спокійним, незалежно від того, з батьками вона буде спати або окремо.
Кiлькiсть переглядiв: 348